Pretitle-image

Blog

Celoslovenská súťažná prehliadka bluesových kapiel v Srdiečku Skalica

Akcie
Celoslovenská súťažná prehliadka bluesových kapiel v Srdiečku Skalica

Vo štvrtok 7. septembra 2017 sa v priestoroch reštaurácie Srdiečko v Skalici uskutočnilo celoslovenské finále súťažnej prehliadky Slovakian Blues Challenge 2017. V skalickom Srdiečku sa predstavili tri slovenské kapely – Kiero Grande, Marián Lucký & Band a Blue Zodiac.

Víťazom sa stal a na Európsku bluesovú súťaž do Nórska postúpila kapela Kiero Grande. Ako v predchádzajúcich ročníkoch tvorili odbornú porotu z medzinárodnej hudobnej branže. Z Poľska pricestoval Andrzej Matysik a manželkou Danutou Matysik z časopisu Twój Blues; Karel Prokeš, organizátor známeho hudobného festivalu Valašský Špalíček; Ján Sklenár z rádia Devín; Milan Tesař z brnianskeho rádia Proglas a Jaromír Kratochvíl z vydavateľstva Indies Happy Trails Records. Mesto Skalica zastupovali v porote riaditeľ ZUŠ Skalica Marek Gula a skalický hudobník, zakladateľ občianskeho združenia SLOVAKBLUES Ľuboš Beňa, obidvaja členovia kultúrnej komisie mesta Skalica.

V rámci Slovakian Blues Challenge 2017 bola otvorená v Srdiečku v Skalici výstava obrazov s bluesovou tematikou poľskej maliarky Danuty Matysik. Podľa ohlasov odbornej poroty mal tohtoročný Slovakian Blues Challenge vysokú organizačnú úroveň. Vysoká návštevnosť divákov potvrdila záujem o podujatia tohto typu v Skalici a všetci ocenili strhujúce výkony všetkých zúčastnených umelcov. Ďakujeme všetkým kapelám a divákom za účasť a víťazovi gratulujeme.

Comments