Pretitle-image

Blog

Reštaurácia Srdiečko pripravuje koncert hudobných skupín v Skalici

Akcie
Reštaurácia Srdiečko pripravuje koncert hudobných skupín v Skalici

Vo štvrtok 7. septembra 2017 od 19:00 hodiny sa bude konať v priestoroch reštaurácie Srdiečko v Skalici koncert troch hudobných skupín. Podujatie „Slovakian Blues Challenge 2017“ je celoslovenská súťažná prehliadka bluesových kapiel a v Skalici sa na nej každoročne predstavujú hudobníci z celého Slovenska, ktorí bojujú o priazeň publika i odbornej poroty.

Tento rok sa môžete tešiť na výborné skupiny: Kiero Grande je mladá, no na klubových a festivalových pódiách už ostrieľaná bluerocková skupina z Veľkého Kýru pri Nitre, ktorá spája bluesovú tradíciu s razantným rockovým nábojom. Kapela Blue Zodiac vznikla v lete 2016 spojením muzikantov s dlhoročnou skúsenosťou z rôznorodých hudobných projektov. Žánrovo v tejto bratislavskej skupine cítiť vkusnú kombináciu bluesu a popu. Oživením nielen na pódiu je talentovaná speváčka Daniela Obšitníková. Marián Lucký & Band – spevák a gitarista Marián Lucký z Bratislavy prešiel množstvom slovenských hudobných skupín štýlovo zameraných od Jimi Hendrixa až po bluesrockové a rockové klasiky a vlastnú tvorbu. V roku 1996 účinkoval s kapelou The Experience na medzinárodnom Beatles festivale v anglickom Liverpoole.


V rámci súťaže bude otvorená výstava obrazov

Výstava obrazov s bluesovou tématikou v reštaurácii Srdiečko v Skalici


Vstup na podujatie je zdarma a koncerty prebehnú na letnej terase reštaurácie Srdiečko a v prípade veľmi nepriaznivého počasia vo vnútorných priestoroch. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom súťaže a Neinvestičný fond Mesta Skalica.

Reštaurácia Srdiečko pripravuje koncert hudobných skupín v Skalici

Comments